Imago Çift Terapisi Sertifikası

Imago Çift Terapisi Sertifikası

Imago Çift Terapisi Sertifikası Nedir?

Imago çift terapisi sertifikası psikoterapi alanında danışmanlık vermek isteyenlerin alabileceği eğitimlerdendir. Çiftler öncesinde ailesinden aldıkları ve çocukluklarında şahit oldukları bazı ebeveyn problemlerini ilişkilerine taşır. Ebeveyn ilişkilerinin bilinçli olmasa da büyüdüklerinde kendi ilişkilerine taşımaları olasıdır. Dolayısıyla ebeveynlerin yaşadığı çatışmaların eşler arasında da olmaması için bu yöntem kullanılır.

Imago çift terapisi ile çocukken yaşadığınız travmalar iyileştirilir ve ebeveynlerinizden aldığınız davranışlar ilişkinize taşınmaz. Çiftler arasındaki duyguların doğru bir şekilde yönlendirilmesi için ımago çift terapisi önemlidir. Uzun soluklu ilişkiler yaşamak ve aile içerisinde huzuru sağlamak için Imago çift terapisi alınmalıdır. Imago çift terapisi eğitimi danışmanlık veren kişiler tarafından oldukça fonksiyonel bir şekilde kullanılabilir. Çiftlerin sorunlarını çözmek için farklı yollar denenebilir. Çiftlerin her birinin kendi ebeveynlerinden aldıkları ilişkideki davranış şekilleri derinlemesine incelenir. Bazı olumsuz yöntemlerin ilişkilerde kullanılmasının önüne geçilir.

Mutluluk ve huzur isteyen çiftler Imago çift terapisi seansı alarak ilişkilerine farklı bir soluk getirebilir. Bu sayede uzun süredir bir döngü halinde tekrarlayan ve ilişkiyi çıkmaza koyan birçok problemin de üstesinden gelinir.

Imago Çift Terapisi Sertifikası Nereden Alınır?

 

Imago çift terapisi sertifikası veren kurumların sayısı çoktur. En iyi Imago çift terapisi sertifika kursu Koç Eğitim Sertifika tarafından alınabilir. 1 aylık eğitim süresi boyunca uzaktan eğitim şeklinde aldığınız dersler sonunda Imago çift terapisi sertifikasına sahip olursunuz. Imago çift terapisi eğitimi, bu eğitim merkezi tarafından 80 saatlik eğitim müfredatı ile verilir.

Psikoterapi tekniği olan ımago çift terapisi eğitimi ile çiftler arasındaki sorunların nasıl daha iyi çözüleceğini öğrenirsiniz. İlişkideki tıkanıklıkları giderecek yöntemler hakkında eğitim alırsınız. Bu sertifikada çift terapisinde imago tekniği kullanacakların alması gereken sertifikadır. Imago çift terapisi eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz.

  • Aile danışmanları
  • Psikologlar
  • Psikolojik danışmanlar
  • Psikiyatrlar
  • Bu alanda danışmanlık verebilecek kişiler

Imago çift terapisi eğitimi alabilir. Bu eğitim sayesinde bazı çocukluk travmaları sebebiyle anlaşamayan çiftlerin sorunlarına çözüm bulunur. Daha mutlu ve huzurlu birliktelik yaşamaları sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code