Robotik Kodlama Sertifika Programı

ROBOTİK KODLAMA SERTİFİKA PROGRAMI
Robotik Kodlama Nedir?
Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası birçok ülkede ilköğretimden itibaren yer almaktadır. Bir robot kol oluşturmak için bir kitin bir araya geldiğini veya programladıkları cihazın çalıştığını gördüklerinde öğrenciler çok heyecanlanıyorlar ama robotik kodlama aslında eğlenceli bir aktiviteden çok daha fazlası .“Robotik kodlama nedir? soruyu cevaplayabilmek için öncelikle kodlamayı bilmesi gerekir. Kodlama basitçe , bir robottaki veya bilgisayardaki programların hem okuyabildiği hem de işleyebildiği talimatlar koleksiyonunu ifade eder. Kodlama işlemi, bir robot tarafından yapılacak görevlerin belirlendiği, bunları gerçekleştirmek için tasarlandığı ve ardından gözlemlerin yapıldığı bir süreçtir.
Robotik Kodlama Sertifika Programı Ne İşe Yarar?
Robotik kodlama sürecinin kişiye kazandırdığı en önemli yeteneklerden biri yaratıcı ve eleştirel düşünme yeteneğidir! Yazılan kodun doğru olduğundan emin olmak için ve robotun ne yapacağını belirlemek için yaratıcı bir bakış açısı gereklidir. Bir kodunun doğru çalışması için spesifik olması gerekir. Genellikle bir ilk zaman kodu mükemmel değildir. Hatalı kodlar elbette çalışmaz .Bu durumda, kararlı bir çözüm odaklı bakış açısına sahip olmanın yanı sıra, kontrol duygusu ve işbirlikçi bir kişilik bu projelerde gelir. Robotik her zamankinden daha hızlı ilerliyor, dünyamız giderek daha dijital hale geliyor. Bu durum çocukların değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurabilmeleri için hem robotik hem de kodlama ile iç içe olmalarını gerektirmektedir.Çocukların robotik sistemleri ve programlamayı öğrenmesi için robotik kodlama eğitimi için birçok fırsat vardır.Robotik ve Kodlama Sertifika Programını tamamlayan bireyler , Devlet Üniversitesi Sertifikalı Uygulayıcı Sertifikası alırlar. Devlet Üniversitesi tarafından onaylanan sertifika sayesinde, insanlar bu sertifika ile kodlama ve kodlama alanında devlet özel kurumlarında istihdam için kolayca başvuruda bulunurlar.
Robotik Kodlama Kaç Yaş İçin Uygun?
Genel görüş , çocukların okuyup yazdığı 5 ila 7 yıl arasında eğitime başlamanın iyi olacağı yönündedir. Aslında bir analiz etme ve başlı başına kod oluşturma becerisi olan okuma ve yazma eylemi, kodlama konusunda daha teknik bir eğitime başlamak için iyi bir fırsat. Bu anlamda, ABD 2014’ten beri 5 yaşından büyük çocuklara bir kodlama sağlıyor. ABD okullarının %40’ından fazlası müfredatlarına kodlama kursları eklemiştir ; Avustralya’daki bazı okullar dersleri zorunlu dersler olarak eklemiştir. Uzmanlaşmış eğitim kursları ve atölye çalışmaları, farklı yaş gruplarındaki çocuklara kodlama becerilerini kazanabilecekleri eğitim programları da sunmaktadır. Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası
Robotik Kodlama Çocuğa Ne Kazandırır?
• Mantığını anlamasına yardımcı olur.
• Analitik düşünme becerisi kazandırır.
• Durumların olayları arasındaki ilişkileri görmeyi sağlar.
• Yaratıcı düşünmeye yardımcı olur.
• Problem çözme yeteneğini arttırır.
• Bu, sistematik olarak düşünmenizi sağlar.
• Makinelerin mantığını anlamasına yardımcı olur.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Robotik Kodlama SertifikaProgramına Katılmak için Hemen Ara… +90 549 599 51 49 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code