Eğitimler hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik

Eğitimler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimlere nasıl başvurabilirim?

Eğitimlere internet sitemiz üzerinden online olarak başvurabilirsiniz. Öncelikle başvurmak istediğiniz eğitimin tanıtım & başvuru sayfasına gitmeniz gerekmektedir.

Başvuru adımları nelerdir?

 1. Başvurmak istediğiniz eğitimin sayfasına gidiniz. “Sepete Ekle” butonuna tıklayınız.
 2. Eğitimin adı ve ücreti görülecektir. Kontrol ediniz ve ardından “Ödeme Sayfasına Git” butonuna tıklayınız.
 3. Açılacak sayfada bulunan forma bilgilerinizi eksiksiz olarak giriniz. Aynı sayfada bulunan ödeme yöntemini seçiniz ve “Şartları & Koşulları okudum ve kabul ettim” yazının yanındaki kutucuğa tıklayarak onaylayınız.
 4. Eğer kredi kartı ödeme yöntemini seçtiyseniz “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak ilerleyiniz, açılan sayfadaki kredi kartı bilgilerini giriniz ve “ÖDE” butonuna tıklayınız. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde taksit seçenekleri ekrana gelecektir. Kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemelerde başvurunuz otomatik olarak onaylanmakta ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilmektedir.
 5. Eğer Havale/EFT/Posta Çeki ödeme yöntemini seçtiyseniz “Siparişi Onayla” butonuna tıklayınız. Açılacak sayfada sistem size sipariş numarası yani başvuru numarası verecektir. Sayfada görülen banka ya da posta çeki hesaplarından birine ödeme yapınız. Havale/EFT ödemelerinizi bankalardan, internet bankacılığından ya da ATM’lerden yapabilirsiniz. Uzmanlarımız mesai saatleri içinde ödemenizi kontrol ederek başvurunuzun kabul edildiğine dair tarafınıza bir e-posta gönderecektir.

Ödeme yöntemi seçenekleri nelerdir?

Başvurmak istediğinizin eğitimin ödemesini aşağıdaki ödeme seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz. Bunlar;

 • Bankamatik veya Kredi Kartı (tek çekim)
 • Kredi Kartı (2,3,6, 9 ve 12 taksitle - Ücrete vade farkı eklenir)
 • Banka Havalesi ya da EFT

Ödeme yaptım, bundan sonra ne olacak?

Kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemelerde başvurunuz otomatik olarak onaylanmakta ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilmektedir.

Havale/EFT kullanarak yaptığınız ödemeler ise en geç 2 iş günü içerisinde kontrol edilir.e-posta ve cep telefonunuza adresinize onay bilgisi mesajı gönderilir.

Ödeme karşılığında fatura gönderilecek mi?

Evet. Başvuru esnasında belirttiğiniz bilgilere göre adınıza fatura düzenlenmekte ve sertifikanız ile birlikte gönderilmektedir.

Eğer firma adına fatura düzenlenmesini talep ediyorsanız, başvuru esnasında Firma Adı, Firma Adresi, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Kurumsal faturanızın bir kopyası e-posta adresinize gönderilir. Orijinal fatura ise sertifikanız ile birlikte gönderilecektir. Kurumsal faturalarda eğitim ödemesi firma gideri olarak gösterilebilmektedir.

Yurtdışından eğitime katılabilir miyim?

Evet, dünyanın her yerinden eğitimlerimize katılabilirsiniz. Sertifikanızın yurtdışındaki adresinize gönderilmesini istiyorsanız yurtdışı kargo bedelinin tarafınızdan karşılanması gerekecektir. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimi nereden alacağım?

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Eğitiminizi, uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden alacaksanız. Uzaktan eğitim sistemimize giriş için https://uzaktanegitim.online/

Eğitime nasıl başlayacağım?

Eğitimin başlayacağı ilk gün cep telefon numaranıza SMS mesajı olarak uzaktan eğitim adresi, kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Bu nedenle cep telefon numaranızı başvuru esnasında dikkatlice giriniz.

Eğitime nasıl giriş yapacağım?

İnternet sitemizin ana menüsünde bulunan “Eğitime Giriş” yazısına tıklayarak açılan sayfada bulunan “Uzaktan Eğitime Giriş” butonuna tıklayınız. Ardından uzaktan eğitim sistem paneline yönlendirileceksiniz. Panelde bulunan kullanıcı adı kısmına “Kullanıcı adı“, şifre kısmına ise “Şifrenizi” girip, “Giriş” yazılı mavi butona tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğitim başlama tarihinden önce sistemde eğitimi görüntülemeniz mümkün değildir.

Eğitim süresi ne kadar?

Her eğitimin farklı eğitim süreleri vardır. Eğitim tarihleri kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin başladığı ilk gün SMS mesajı olarak gönderilir.

Dersler canlı mı?

Hayır. Ders videoları ve derse ait dokümanların tamamı uzaktan eğitim sistemine daha önceden yüklüdür. Dilediğiniz zaman uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak eğitime katılabilirsiniz.

Eğitime hangi gün ve saatlerde katılmalı mıyım?

Eğitim tarihleri içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitime katılabilirsiniz.

Eğitime hangi cihazlardan erişebilirim?

Eğitime internete bağlı herhangi bir masaüstü bilgisayar, laptop, tablet ya da cep telefonunuzdan erişebilirsiniz.

Eğitimin sonunda sınav var mı?

Evet. Eğitimin sonunda başarı sertifikası alabilmeniz için yapılacak sınavdan başarılı olmanız gerekmektedir.

Sınava nerede gireceğim?

Sınav internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.

Kaç sınav var?

1 sınav bulunmaktadır. Fakat 3 defa aynı sınava girme hakkınız vardır. En yüksek aldığınız not geçerli olur. Eğer ilk sınav hakkınızdan başarılı olursanız ikinci ve üçüncü sınav hakkınızı kullanmak zorunda değilsiniz

Sınav ne zaman?

Sertifika sınavı, eğitimin son 1 haftasında yapılır. Sertifika sınav tarih aralığı kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin son haftası gönderilir. Eğitimin son haftasında dilediğiniz gün ve saatlerde sertifika sınavına girebilirsiniz.

Sınavdan nasıl başarılı olurum?

Sınavdan başarılı olmanız için 100 üzerinden en az 50 puan almanız gerekmektedir.

Sınav soruları nerelerden çıkıyor?

Sınav soruları, ders videolarından ve ders sunumlarındaki bilgilerden hazırlanmaktadır.

Sınav sonucumu nasıl görebilirim?

Sınav sonucunuzu, hemen öğrenebilirsiniz. Sınavınızı olduktan sonra uzaktan eğitim sisteminden çıkış yapıp yeniden giriş yaptığınızda sınav kısmında notunuz görülecektir. 50 puan ya da üzerinde aldıysanız üniversite başarı sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz.

Sertifikam ne zaman elime ulaşır?

Sınav haftası bitiminde sertifikanız hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilir. Sertifikanız 15 gün içerisinde elinize ulaşacaktır.

Sertifikada hangi bilgiler yer almaktadır?

 • Üniversite adı, birim adı ve imza
 • Eğitimin adı ve saati
 • Eğitim tarihleri
 • Ad ve soyad
 • TC kimlik numarası
 • Belge numarası
 • Üniversitenin hologramı
 • Karekod

Not: Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almamaktadır.

Sertifika sınavı nasıl oluyor?

Sertifika sınavı nasıl oluyor? Eğirim sınavınız tamamen online olarak yapılıyor. Eğitim videolarınızı izledikten sonra sınav modülünüz açılıyor. Çıkan soruların % 50 sini doğru yapmanız gerekiyor. Sadece farklılık olarak Aile danışmanlığında soruların % 70 nı doğru cevaplamanız gerekmektedir.

Sertifika sınavına ne zaman girebilirim?

Eğitim videolarınızın %70'ini izledikten sonra sınav modülünüz açılır. Ancak eğitimi tamamen bitirmeden sınav modülüne girmenizi tavsiye etmeyiz.

Sertifika sınavından başarılı olmak için kaç puan almam gerekiyor?

Eğitiminizin sınavından başarılı olmak için eğitimlerden 50 ve üzeri puan almanız gerekmektedir. Ancak aile danışmanlığı eğitiminde 70 ve üzeri puan olmanız gerekmektedir.

Sertifika sınavı kaç sorudan oluşuyor?

Her eğitimin sınav sorularının sayısı farkı olmasına rağmen genellikle 20 – 25 sorudan oluşmaktadır. Aile danışmanlığında ise 50 soru sorulmaktadır.

Sertifika sınavında sürekli aynı sorular mı soruluyor?

Hayır, her bir sınavda online eğitim altyapımız sayesinde ilgili eğitiminizin soru havuzu vardır. Bu havuzdan sistem otomatik sınav oluşturmaktadır. Her seferinde farklı sorularla karışılabilirsiniz.

Sınavda başarısız olursam tekrar sınava girebilir miyim?

Başarısız olduğunuz sınavda tekrar sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Sınavı başarılı bir şekilde geçinceye kadar sisteminiz açık kalır. Tüm dokümanlardan ve videolardan bu surede ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Sertifika sınavı ücretli mi?

Sertifika sınavlarınız için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Sertifika eğitimlerini ne kadar sürede tamamlayabilirim?

Eğitimler sizler için belirli bir sure açılır. Bu süre her eğitim için farklılık arz eder. Ancak eğitimleri tamamlama süresi tamamen sizinle ilgilidir. Hiç ara vermeden bazı eğitimleri birkaç günde bitirebilirsiniz. Bazı eğitimleri ise birkaç haftadan önce bitiremezsiniz. Aile danışmanlığı gibi büyük eğitimler ise birkaç ay sürmektedir.

Uygulamalı eğitimler nasıl olacak?

Eğitimlerinizin uygulamalı kısmını bayiliğimiz olan illerde örgün eğitim açıldığı zamanlarda katılabilirsiniz. Şimdilik İstanbul, Adana, Konya, Hatay, Osmaniye, Kocaeli, Mardin ve Isparta'da eğitimlerimizi örgün olarak da katılabilirsiniz.

Sertifikam ne zaman elime ulaşır?

Sertifikanız eğitimi istediğiniz kuruma göre elinize ulaşma suresı farklılar gösterir. Üniversite onaylı eğitimleriniz sınava girdikten sonra elinize ulaşması 20 günü bulurken, dernek sertifikalarınız en geç 10 gün içerisinde adresinize ulaşır.

Sertifika ücreti ve kargo kime ait olacak?

Sertifika ücreti tamamen Koç Eğitim Sertifika tarafından karşılanacaktır. Sertifika kargo ücreti alıcı ödemeli olarak gönderilir.

Sertifikalar ıslak imzalı mı?

Sertifikalar eğitimleriniz bittikten sonra sınav sonucunuz ve size özel izleme raporuyla ilgili kuruma iletilir. Sertifikalarınız anlaşmalı olduğumuz üniversitelerden yada akredite olduğumuz derneklerden gelir.

Sertifikalar sorgulanabilir mi?

Katıldığınız tüm eğitimlerin sertifikaları sorgulanabilirdir. Kariyer Poliklinigi sayfasından kimlik numaranız ile tüm eğitimlerin sertifikaları sorgulanabilir.

Eğitimlere yurt dışından katılabiliyor muyuz?

Eğitimlere uzaktan eğitim altyapımız sayesinde internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Almanya, Azerbaycan ve Kıbrıs tan çok sayıda öğrencimiz eğitmelerine devam etmektedir.

sorular