fbpx

Dikkat Ve Algı Testleri Eğitimi

Hayatın her alanında dikkat ve algı konusunda hassas olmak beraberinde başarıyı da getirir. Dikkat ve algı eksikliği varsa bu hem sosyal yaşamınızı etkiler hem de kaza ya da risk durumuyla karşı karşıya kaldığınızda sizi korur. Sınava hazırlanan ya da zihinsel efor sarf eden kişiler dikkat ve algı konusunda oldukça titiz olmalıdır. Dikkatsizlik ya da algıda problemin olup olmadığı doğru bir şekilde tespit edildiğinde buna ilişkin önlemler alınabilir. Dikkat ve algı problemleri söz konusu ile egzersizlerden yardım alınarak üstesinden gelinebilir. Dikkat ve algı konusunda problemin olup olmadığı, varsa ne şekilde çözüme kavuşturulacağı konusunda eğitim alabilirsiniz.

Koç Eğitim Sertifika bünyesinde verilen dikkat ve algı testleri eğitimi ile üniversite onaylı dikkat ve algı testi uygulayıcı sertifikasına sahip olursunuz. e devletten sorgulanabilir dikkat ve algı testleri eğitimi ile çocuklarda hatta üniversiteli bireylerde dikkat ve algı eksikliği test edilebilir. Dikkat ve algı eksikliği varsa bu konunun ruhsal ya da farklı kaynaklı olup olmadığı konusuna dikkat edilmelidir.  

Dikkat Ve Algı Testleri Kimlere Uygulanabilir?

Dikkat ve algı testleri kimlere uygulanabilir diye düşünebilirsiniz. 3 yaşından başlayarak üniversite dönemindeki bireylere kadar bu testler yapılabilir. Dikkat ve algı testleri eğitimi ile 6 adet dikkat ve algı testi eğitimi verilir. Bu eğitimlerde sürekli zihni dağılan ve ders yaptıramadığınız çocukların algı ve dikkat düzeyi de ölçülebilir.

Dikkat Ve Algı Testleri Eğitimine Kimler Katılabilir?
Dikkat ve algı testleri ile çocuklarda, belli yaşa kadar yetişkinlerde tespit yapmak mümkündür.

 • Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
 • Okul öncesi öğretmenleri
 • Çocuk gelişimi öğretmenleri
 • Felsefe mezunları
 • Sosyoloji mezunları
 • Rehber öğretmenler
 • Sosyal hizmet uzmanları

Aile danışmanları bu eğitimi alabilir.Dikkat ve algı testleri eğitiminde;

 1. Frosting
 2. Bender Gestalt Benton
 3. Görsel bellek testi
 4. Burdon testi
 5. D2 dikkat testi
 6. Frankfurter dikkat testi

Bu dikkat ve algı testlerinin her biri sayesinde kaliteli danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Dikkat ve algı testleri uygulayıcısı olarak görev yapabilirsiniz. Danışmanlık merkezlerinde, eğitim merkezlerinde, okullarda, hastanelerde dikkat ve algı testi uygulayıcısı olarak çalışırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir