fbpx

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Akıl ve Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi Anlaşmalı Üniversite Onaylı Uzaktan Eğitim. Akıl Zeka Eğitmeni-Uygulayıcısı olacak kişileri eğitebilecek niteliklere ve sertifikaya sahip kişileri yetiştirmektir. Eğitimin sonunda alacağınız sertifika ile Eğitmen Eğiticisi unvanı alacaksınız. Hemen Başvur… +90 535 476 37 12

Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika

Akıl Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi Hakkında

 • Katılım Ön Koşulu : Yok
 • Eğitim Süresi : 1 Ay
 • Eğitim Saati : 255 Saat Müfredat
 • Eğitim Türü : Uzaktan Eğitim
 • Eğitime Ulaşım : 7/24 sürekli (Asenkron)
 • Sertifika Sınav Durumu : Var
 • Sınav Uygulama Şekli : Uzaktan Eğitim 
 • Sertifika Sınav Türü : Çoktan Seçmeli Test
 • Sertifika Sınav Soru Sayısı : 10
 • Sertifika Sınavı Başarı Puanı : min. 50 puan (5 doğru cevap)
 • Sertifika Sınav Hakkı : 5
 • Sertifika Veren Kurum : Anlaşmalı Üniversite
 • Sertifika Kapsam ve Geçerlilik Süresi : Uluslararası ve Ömür Boyu
 • Gönderilecek Belgeler : Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika

ÜCRET VE ÖDEME

 • Eğitim Ücreti : Eğitim, Sertifika ve KDV dahildir.
 • Kargo Bedeli : Ücretli
 • Ödeme Seçenekleri : Nakit / Havale / EFT / Bankamatik / Kredi Kartı
 • Kredi Kartına : 9 Taksit imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı Seçmeli Derslere Akıl Zeka Oyunları Dersini koyduktan sonra hem biz hem de bir çok kurum Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği sertifika Programları açmaya başladı. Ancak hem biz hem de diğer kurumlar talebi karşılayacak kadar yeterli eğitmen yetiştiremedik.

Bu programın amacı Akıl Zeka Eğitmeni-Uygulayıcısı olacak kişileri eğitebilecek niteliklere ve sertifikaya sahip kişileri yetiştirmektir. Eğitimin sonunda alacağınız sertifika ile Eğitmen Eğiticisi unvanı alacaksınız.

Not: Akıl Zeka Oyunları Formatörük hem eğitmen eğiticisi olur hem de bu eğitimi uygulama yetkisi almış olur.

Bu eğitimde katılımcılar akıl yürütme,  görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, strateji geliştirme, planlama, problem çözme, dikkati yoğunlaştırma ve kısa sürekli hafızayı etkin kullanma becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan akıl ve zeka oyunları alanında teorik ve uygulamalı eğitim alacak olup bu oyunlarla ilgili birçok alıştırma yapacaklardır.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi İle

Eğitim sonunda zeka ve akıl oyunları eğitimi alanında özel bilgi ve beceri, bu oyunların farklı gelişim alanlarına yönelik kullanımı konusunda farkındalık ve eğitimde zeka oyunlarının kullanımı konusunda bilgi sahibi olacak olan katılımcılar, oyunları iyi düzeyde oynayabilecek seviyeye gelebilecek ve bu oyunların eğitimini verebileceklerdir.

Her branştan ilkokul, ortaokul, lise öğretmenleri, öğretmen adayları, her bölümden üniversite öğrencileri, anne-babalar ve akıl zeka oyunlarına eğitimine ilgi duyan herkes katılabilir. Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.

Akıl Zeka Oyunları Öğretmenlik Eğitiminin Amacı

Akıl Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan akıl ve zeka oyunları eğitimi dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir.

Akıl ve Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir.

Akıl zeka oyunları ile

Oyun süreçlerini doğru bir şekilde geçiren çocuklarda IQ seviyesinde artış olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Sunay Akın’ın dediği gibi ” Gelişmiş toplumlarda oyuncak çocuk kendini geliştirsin diye gelişmemiş toplumlarda ise oyalansın diye verilir.” Akıl Zeka oyunları eğitmenlik eğitimi ile öğrencilerinize farklı oyunlar oynatarak onların gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada  akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.

Eğitimlerde akıl ve zeka oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

Akıl ve zeka oyunları eğitimini Anlaşmalı Üniversite onaylı olarak internetin olduğu her yerden alabilirsiniz. Akıl ve zeka oyunları eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra  160 saatlik “ akıl ve zeka oyunları sertifikasına “ sahip olabilirsiniz.

Amerika’da uygulanan eğitim programlarına baktığımızda zeka oyunlarının birer araç olarak derslerde yoğun bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Tek bir materyalle matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tasarım, mühendislik gibi birçok ders uygulamalı olarak işlenebilmektedir. Akıl Zeka oyunları eğitimi ile işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan zeka oyunları dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir

Zeka ve Akıl Oyunu Olarak Neleri Sayabilirsiniz?

Akıl ve zeka oyunu eğitimi olarak neleri sayabilirsiniz? Şeklindeki bir soruya velilerin çok büyük bir bölümü; Lego, puzzle ve satranç olarak cevap verecektir. Oysa ki bizzat üniversitelerde akademisyenler tarafından geliştirilmiş, beynin belli bölgelerini çalıştırmaya yönelik zeka ve akıl oyunları eğitimi mevcuttur. Batıda pek çok ülkede de akıl ve zeka oyunları eğitimi ve düşünme becerileri dersleri yıllardır işlenmektedir. Akıl ve zeka oyunları eğitimi dersleri öğrencide bilişsel becerileri, muhakeme gücünü, strateji, yorumlama ve dikkat eksikliğine iyi geldiğinden okul derslerinde çok faydası olacaktır. Sınavlarda daha hızlı olacak ve daha çok doğru yapma imkânı bulacaktır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminin Dikkat Dağınıklığına Faydası Var mıdır?

     Akıl ve zeka oyunlarından bazıları tamamen çocuk ve yetişkinler de dikkat ve konsantrasyon artırmada kullanılmaktadır. Akıl ve zeka oyunları atölyesine katılan bireylerde gözle görülebilir şekilde dikkat dağınıklığında azalma olmaktadır.  Akıl ve Zeka oyunları eğitimi ile yapılan ders, aynı zamanda oyun faaliyetlerini de içerdiğinden, öğrencinin en sağlıklı şekilde gözlemlenebileceği ve tanınabileceği bir imkan oluşacaktır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminin Çocukların Gelişimine Katkısı Bulunur Mu?

Akıl ve zeka oyunları eğitimi; öğrencilerdeki paylaşma, merhamet, centilmenlik, kurallara uyma, mantık yürütebilme, yenilgiyi kabullenebilme, motivasyon, problem çözme becerileri gibi pek çok özelliği, dikkatli bakışlarla öğretmenler tarafından fark edilebilecektir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi İstihdam Olanakları Nelerdir?

Akıl ve zeka oyunları formatörlük eğitimi ne işe yarar? Akıl ve zeka oyunları formatörlük eğitmen eğiticisi sertifikasını alanlar ve mesleğin yeterliliğini yerine getirenler;

Akıl ve zeka oyunları uygulayıcı eğitiminin tüm haklarına ve koşullarına sahip olursunuz.
Akıl ve zeka uygulayıcısı yetiştirme hakkınız olur.
Kamuda ,özel kurum ve kuruluşlarda seminerler verebilirsiniz.
Meb de eğitimler düzenleyebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı

Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
Kullanıcı adı ve şifre ile internet sitemiz üzerinden uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilirsiniz.
Eğitim Videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde yüklü bir şekilde olacaktır.
Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
Eğitim Videolarını tamamladıktan sonra Sınava giriş yapabilirsiniz.
Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.
Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücret almadan tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır.
Sınav da başarılı olan kursiyerlerin Sertifikaları, 1 ay içerisinde belirlemiş oldukları adrese gönderilmektedir.

Akıl Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimini Almak İçin Hemen Ara…

WhatsApp İletişim

Akıl ve Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi için 4 değerlendirme

 1. Ebru

  Cok kaliteli bir egitim iceriginiz var. Bir cok oyun ogrendim sayenizde. Simdi sira sizden aldigin egitimle hayalini kurdugum atölyeyi olusturmakta.. Bu konuda ki desteginiz icin de ayrica tesekkurler. Iyi calismalar dilerim.

  • Koç Eğitim Sertifika

   Esra Hocam çok teşekkür ederiz. Şuan 72 adet akıl zeka oyunu öğrendiniz 🙂 sanırım yeterli olacaktır. Akıl Zeka Oyunları Atölyesi içinde elimizden gelen desteği vermek için hazır olduğumuz bilmenizi isteriz.

 2. Adem

  Formatörlük eğitimi almak mı daha mantıklı yoksa sadece akıl zeka ve satranç eğitimi mi? 70 tane oyun öğretmeniz ve detaylı satranç videoları olmadı çok iyi bu arada içeriğinizi çok beğendim..

  • Koç Eğitim Sertifika

   daha profosyonel anlamda hizmet için tabiki formatörlük

 3. Eda

  İçerik çok iyiydi herkese tavsiye ederim.

  • Koç Eğitim Sertifika

   teşekkür ederiz eda hanım ,beğenmenize sevindik.

 4. Anıl Çalışkan

  Eğitim vermenin yanında eğitici yetiştirmek beni çok heyecanlandırıyor bu süreçte destek olan ve her soruma içtenlikle cevap veren danışmanlara çok teşekkür ederim

  • Koç Eğitim Sertifika

   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz Anıl Bey, danışmanlarımız içinde sizler çok kıymetlisiniz.Tekrar görüşmek dileğiyle…

Değerlendirme yap

Akıl ve Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi

VAR

VAR

VAR

ÜNİVERSİTE ONAYLI

ÖMÜR BOYU

ÖMÜR BOYU ERİŞİM