Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi

Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi

Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi çocuklarda önemli bir oranda görülen ve sosyal ilişkilerini, akademik başarılarını ve duygusal gelişimlerini ciddi düzeyde etkileyen sorunların teşhis ve tedavisinde uzmanlaşacak bireylerin mesleki becerilerini artırmak için hazırlanan bir programdır. Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi sayesinde bu tür zorlukların erken dönemde ele alınması çocuğun yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyecektir.

Dil ve konuşma terapisi eğitimi ile nedenlerine ve yaşına bakmaksızın ister küçük yaş isterse de yetişkinlerde, ilgili tüm süreçlere hakim olunur. Kişiye özel dil ve konuşma terapisi yapılması için bu eğitimler çok önemlidir. Disiplinler arası bir davranış bilimi içinde sayacağımız dil ve konuşma terapileri hem kişilerin psikolojik gelişimleri hem de toplumda kendini ifade ederek öz güven sağlayacağı ortamlar bulabilmesi için bireysel rahatsızlığın ötesindedir. Bireyin dil ve konuşma terapi eğitiminin yanı sıra aile fertleri ve yakınlarının da bu program dahilinde aktif ve özverili çalışması beklenmektedir.

Dil ve Konuşma Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Sertifika programına katılarak erken teşhis sansına sahip olursunuz.

 • Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi İle Belirli bir yaşa geldiği halde konuşmaya başlamama
 • Yaşıtlarına göre gelişiminde geride kalma
 • Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifikası İle İşaretle ya da tek sözcüklerle iletişim kurmaya çalışma
 • Cümle kuramama
 • Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifikası İle Kekeleme
 • Konuşma seslerinin bazılarını söylememe
 • Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi İle Sesin normalden kısık ya da farklı çıkması
 • Anlaşılmayı etkileyecek düzeyde hızlı konuşma
 • Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifikası İle Sesleri ve/veya heceleri yutma

Dil ve konuşma terapisti; dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksek okuldan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan; bireylerin ses, konuşma ve dil bozukluklarının önlenmesi için çalışmalar gerçekleştiren ve ilgili uzman doktor tarafından teşhisi konulmuş yutkunma, dil ve konuşma bozukluklarının rehabilitasyonunu sağlayan sağlık meslek mensubudur. Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi sertifikası size terapist unvanı vermez.

Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Sertifika programının Amacı

Uluslararası Psikologlar Derneği bünyesinde dil ve konuşma terapisi hizmetlerini başlatarak halkımıza, her yaştan bireyin karşılaşabileceği dil, konuşma ve iletişim bozuklukları konusunda, değerlendirme, terapi ve danışmanlık hizmeti vermektir. Bunu yanı sıra, ilgili meslek grupları, aileler ve kamuoyunda farkındalık yaratmak üzere dil ve konuşma bozuklukları hakkında eğitim hizmetleri sunmaktır.

 • Özgül Öğrenme Güçlüğü – Gelişimsel Disleksi (Okuma Bozukluğu / Güçlüğü)
 • Gecikmiş Dil-Konuşma ve Özgül Dil Bozukluğu,
 • Akıcılık bozuklukları (Kekemelik: Okul öncesi / okul çağı / yetişkinlerde kekemelik; Hızlı-bozuk konuşma)
 • Konuşma Sesi Bozuklukları (Fonolojik bozukluk ve artikülasyon bozuklukları)
 • Motor Konuşma Bozuklukları (Dizartri ve Verbal Apraksi)
 • Nörojenik Temelli Dil ve Konuşma Bozuklukları (Beyin hasarına bağlı dil ve konuşma bozuklukları: Afazi, Sağ beyin hasarı; Travmatik beyin hasarı; Diğer nörolojik bozukluklara bağlı dil ve konuşma problemleri: Parkinson, Demans, Alzheimer vb.)
 • Çeşitli Sendromlara Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları (Yaygın gelişimsel bozukluğa (otizm spektrum bozuklukları), zihin engeline ve /ve ya gelişim geriliği, işitme engeli, dudak-damak yarıklığı vb.)

Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanlık Sertifika programına katılan kursiyerlerin bu konularda yetkin olmaları amaçlanmaktadır.

Çocuklarda konuşma bozukluğu problemi yaklaşık 10 çocuktan 3’ünde görülen bir problemdir. Dil gelişimi; Nörolojik, fizyolojik ve psikolojik gelişim ile birlikte incelenmektedir. Konuşma bozukluğunun nedenleri arasında bulunan faktörlerin iyileştirilmesi ve farklı konuşma terapisi teknikleri ile tedavi edilebilen bu problemin aşılmasında Dil ve konuşma uzmanların rolü çok büyüktür. 

Bilecik Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanlık Sertifikası Programına Katılmak ve En Uygun İmkanlarla sahip olmak için Hemen Ara… +90 549 599 51 49  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code