fbpx

Dil Ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

dil ve konuşma bozukluklukları

Dil Ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Sertifikası

Eğitimler içerisinde en çok tercih edilen eğitimlerden biri de dil ve konuşma bozuklukları eğitimidir. Bu eğitimde amaç bireylerin dil ve konuşma bozukluklarının kaynağına inerek doğru tedavi şekillerinin kullanılmasıdır. Eğitim sonunda alınacak sertifika ile bu alanda problem yaşayan kişileri tedavi etmeniz mümkündür. İş alanınızı genişletmek ve hayat standardınızı yükseltmek için dil ve konuşma bozukluğu eğitimi alınabilir.

En İyi Dil Ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Nereden Alınır?

Bu eğitimi veren bir çok kurum olmasına rağmen bu konuda en iyi eğitim veren kurumlar araştırılmalıdır. En iyi eğitim nereden alınır diye merak ediyorsanız Koç Eğitim Sertifika’ya başvurabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika, bu eğitimi 120 saatlik müfredat ile verir. 1 aylık eğitim süresi boyunca uzaktan eğitim şeklinde alabilirsiniz. Buradan alacağınız sertifika Uluslararası Psikologlar Derneği onaylı olduğundan yurtdışında çalışmak istediğinizde de bu sertifikayı kullanabilirsiniz.

Uluslararası geçerli olan bu sertifika sayesinde;

 • Ses ve yutma bozuklukları
 • Dil ve konuşma bozuklukları
 • Seslerin çıkarılması
 • İşitme fizyolojisi
 • Organik ses bozuklukları
 • Diyafram egzersizleri
 • Kekemelik terapisi
 • Kekemelik nefes kontrolü

 

Dil Ve Konuşma Güçlüğü Eğitimi

 

gibi çok sayıda eğitimi de alabilirsiniz. Kapsamlı eğitim programı olduğundan özellikle;

 1. Okul öncesi öğretmenleri
 2. Çocuk gelişimi mezunları
 3. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
 4. Branş öğretmenleri
 5. İşitme engelliler öğretmenleri
 6. Zihinsel engelliler öğretmenleri
 7. Edebiyat öğretmenleri

Dil ve konuşma bozukluğu eğitimi aldığı sürece başkalarına yararlı da olabilir.

Dil Ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Ne İşe Yarar?

Dil ve konuşma bozuklukları eğitim programı ne işe yarar diye merak edebilirsiniz. Konuşma bozukluğu yaşayanlar ya da konuşma bozukluğu öğretmeni olmak isteyenlerin alması zorunlu eğitimlerdendir. Eğitim alanında faaliyet gösterenler dışında verdiği danışmanlıklarda kendilerini geliştirmek isteyenler ve sertifika programı arayanlar da programa dahil olabilir. Belli bir mesleki birikim sonrası alınan eğitimler olduğundan konuşma bozukluğu eğitimi kimler alabilir diye Koç Eğitim Sertifika’ya başvurabilirsiniz. Kaliteli ve nitelikli eğitimin adresindesiniz. Aklınıza takılan sorular varsa bizi arayabilirsiniz. Eğitimimizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika olarak Devlet onaylı ve %100 öğrenme garantili bir eğitim sunmaktayız.

 

Eğitimi İncelemek veya Başvurmak İçin: https://kocegitimsertifika.com/egitim/dil-ve-konusma-bozukluklari-egitimi-sertifikasi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir