fbpx

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Muhteşem Psikoloji Paketi ile Psikoloji Biliminin Derinliklerini Keşfedin! 9 Adet Psikoloji Eğitimini En Uygun Fiyata Alın, Psikoloji Alanında Kendinizi Geliştirin!

Psikoloji Paketi | MUHTEŞEM PSİKOLOJİ PAKETİ ÜNİVERSİTE ONAYLI 9 EĞİTİM 9 SERTİFİKA TEK FİYATA

Üniversite ile Koç Eğitim Sertifika iş birliğinde hem uzmanlık alanlarınızı artıracak hem de kişisel gelişiminizi destekleyecek ve iş hayatında sizi kesinlikle ön plana çıkaracak bir Psikoloji Paketi hazırladık. Bu Psikoloji Paketi ile kariyerinizde sağlam adımlar atabilecek, psikoloji alanında kendinizi geliştirebileceksiniz. Aşağıda Psikoloji Paketi hakkında detaylar verildi.

 

9 eğitim 9 sertifika psikoloji eğitimleri sayesinde;

  1. Kendinize yeni bir meslek edinir,

  2. Yeni bir iş sahibi olabilir,

  3. Psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışabilir,

  4. Oyun atölyelerinde görev alabilir,

  5. Kendi işinizi kurabilir,

  6. İş yerinizde yükselebilirsiniz.

Psikoloji eğitimlerimizin hepsi profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanmış, yeşil perde teknolojisi ile kaliteli içerikler oluşturulmuş ve Anlaşmalı Üniversite tarafından onaylanmıştır.

Psikoloji eğitimlerinin sonunda başarılı olan kursiyerlere “Anlaşmalı Üniversite tarafından başarı sertifikası“ verilecektir.

 

Üniversite onaylı psikoloji eğitimleri paketinde var olan eğitimler;

1) Oyun Terapisi Eğitimi

2) Bağımlılık Terapisi Eğitimi

3) Psikanalitik Terapi Eğitimi

4) Grupla Psikolojik Danışmanlık Eğitimi

5) Masal Terapisi Eğitimi

6) Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

7) Çocukla Görüşme Teknikleri Eğitimi

8) Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

9) İmago Terapi Eğitimi

 

e devletonayli banner min

1) OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ

Oyun Terapisi Sertifika Eğitimi ile çocukların duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine, zihinsel ve fiziksel düşüncelerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek teorik bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra terapötik araç olarak oyun terapisi yöntemlerini kullanabilmeyle ilgili tüm becerileri kazandırabilmek amaçlanmaktadır.

Oyun Terapisi uygulamaları ile taşınmalar, aile içerisinde iletişim bozuklukları, maddi problemler, evlat edinme süreçleri, okul ve çevre yaşamına uyum sorunu, uyku problemleri, sevdiği bir insanı kaybetmek, şiddet görmek veya beden ile ilgili kaygılar gibi pek çok farklı sorun oyun terapisi sayesinde çözülebilmektedir.

2) BAĞIMLILIK TERAPİSİ EĞİTİMİ

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi, madde bağımlılığı ve davranış bağımlılıkları (TV bağımlılığı, internet, oyun bağımlılığı, kumar bağımlılığı vb.) tanı ve terapisi alanlarında detaylı bilgi içeren bir eğitimdir.

Bağımlılık terapisi eğitiminde bağımlı bireyler, ailesiyle ve çevresi ile nasıl çalışacağınız, nelere dikkat edeceğiniz ve hangi yolları kullanacağınız ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

 

3) PSİKANALİTİK TERAPİ EĞİTİMİ

Psikanalizde, birinci düzeyde etkili olduğu durumlar, semptom yaratan psikolojik çatışmalardır. Psikanalizin fobi, obsesif-kompülsif bozukluk, bazı anksiyete bozuklukları, hafif depresyon ( distimik bozukluk), bazı kişilik bozuklukları ve bazı impuls kontrol bozuklukları (aşırı yeme, saldırganlık, kumarbazlık…)’ nda etkili bir tedavi şeklidir. Ancak tanıdan daha önemlisi, hastanın kendisini derinliğine analizde işbirliği sağlanması ve benlik farkındalığını içsel değişime dönüştürebilme yeteneğidir.

Psikianalitik terapi eğitimi ile sizlerde farklı bir kuramsal yaklaşımı öğrenecek ve beceri geliştirmenin temellerini atmış olacaksınız.

 

4) GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK EĞİTİMİ

Grupla psikolojik danışma hizmeti, bireylerin alanında yetkin bir uzman danışman veya terapist liderliğinde oluşturulmuş güvenli bir grup ortamında duygularını, düşüncelerini, beklentilerini ve yaşantılarını paylaştıkları, deneyimlerini birbirlerine aktardıkları; diğer üyelerin deneyimlerinden yararlanmalarına olanak veren, kendilerine dair farkındalık kazanmalarına yardımcı olan, çeşitli sorunların üstesinden gelmeyi ve kişisel gelişimi sağlamayı amaçlayan bir psikolojik danışma hizmetidir.

Grupla psikolojik danışmanlık eğitimi alarak sizlerde danışanlarınıza hizmet verebilir ve daha hızlı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

5) MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ

Masal terapi; eğitim, davranış düzeltme, yetiştirme ve karakterlerinin gelişimi, problemlerin kaynağını bulmak için çocuk masallarının kaynaklarını ve içeriğini kullanan bir psikoloji yönüdür.

Masal Terapisi diğer psikolojik tekniklerin işe yaramayacağı yerlerde yardımcı olur; olaylar ve karşılıklı ilişkiler felsefesi alanı ile ilgilidir.

6) ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ EĞİTİMİ

Çocukların içe kapanıklık, dürtüsellik, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, iletişim kopukluğu, özgüven eksikliği, okul fobisi, yalan söyleme, okulda başarısızlık, cinsel istismar, sosyal fobi, obsesif-kompulsif davranış, öğrenme problemleri, zeka geriliği gibi ruhsal problemler hakkında teşhis ve tedavi yapabilmek için resim analizine başvurulmaktadır.

Çocuk resimlerinin psikolojik analizi eğitimi’nin amacı, psiko-pedagojik açıdan çocukları tanımak ve çocuklarla yürütülen çalışmalarda teşhis ve tedaviye yön vermek için çocuk resimlerinin kullanımını açıklamaktır. Resimlerdeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resimlerin psikolojik yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatmaktır.

 

7) ÇOCUKLA GÖRÜŞME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Çocukla görüşme teknikleri eğitimi, çocukla çalışmak isteyen uzmanların psikoterapotik görüşme teknikleri ve projektif yöntemlerle çocuğu anlama ve tanıma konusunda beceri kazanması, okul ve terapi ortamında uygulanabilecek yöntemleri öğrenmesi hedeflenmektedir.

 

8) ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

Çözüm odaklı terapi eğitimi, problemin kendisinden çok, çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım sunar.

Çözüm odaklı terapi, danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır, bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı ile değil, geçmişteki başarıları ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir.

Çözüm odaklı terapi kısaca var olan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları yaratmayı ve çoğaltmayı hedefler.

9) İMAGO TERAPİ EĞİTİMİ

Imago İlişki Terapisi, bir çatışmayı büyüme ve iyileşme fırsatına dönüştüren ilişkisel danışmanlığa odaklanan bir çift terapisidir.

imago terapi eğitiminde , çiftleri arasındaki çatışma durumunu iyileştirme ve büyüme fırsatlarına dönüştürmek adına ilişkisel danışmanlık odaklı ilişki ve çift terapisi anlatılır.

İmago evlilik terapisine göre bireylerin çocukluk yıllarından beri taşıdıkları pozitif ve negatif imgeler ilişkilerine yansır. Buna dayanaraktan seçtiğimiz eşler, bilinçaltımızdaki bize en çok tanıdık olan ebeveynlerimize benzer. Dolayısıyla çocuklukta saklı kalan ebeveynlerimize olan içsel çatışmalarımız eşimizle olan ilişkimizde gün yüzüne çıkar.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Muhteşem Psikoloji Paketi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Muhteşem Psikoloji Paketi

VAR

VAR

VAR

ÜNİVERSİTE ONAYLI

ÖMÜR BOYU

ÖMÜR BOYU ERİŞİM