En İyi Çocuk Terapistliği Sertifika Programı

çocuk terapisti eğitimi

Çocuğun hangi yaş döneminde dünyayı nasıl görüp nasıl algıladığı, yetişkinlerden neler beklediği, nasıl bir düşünme sistemine sahip oldukları bilmek çocukla ilgilenen herkesin görevidir. Çocuk Terapistliği Eğitimi hem bilimsel verilerle hem de pratikteki zevkli uygulamalarla çocuk konusuna ilgi duyan herkesi çocuğun dünyasına yolculuğa çağırmaktadır.  En iyi çocuk terapistliği eğitimine katılan kişiler eğitim sonrasında çocuğu daha yakıdan tanımış olacak, onun hangi gelişim dönemlerinde neye ihtiyacı olduğunu bileceklerdir. Eğitimin yarısı çocuk gelişimine ayrılırken diğer yarısı uzmanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu çocuklarda sınır eğitimi, mahremiyet eğitimi, sorumluluk eğitimi, öz güven eğitimi, duygu eğitimi gibi konulara ayrılacaktır. 

Çocuk Terapistliği Sertifika Programı Amaçları

  • Çocuk Terapistliği Eğitimi ile psikolojik rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak / ortadan kaldırmak
  • Çocuklara ve ailelere stresle, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma konusunda yardımcı olmak
  • Bireysel gelişimlerini sağlayarak problem çözme ve başkalarından yardım alabilme yeteneklerini geliştirmek
  • Öz güven kazandırmak
  • En iyi çocuk terapistliği eğitimi çocukların diğer insanlarla olan çatışmalarını sonlandırmak, aile veya arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek
  • Bireyleri travmaya sürükleyen olayların durdurulması ve travmaların neden olduğu bulguların yetişkinliğe taşınmamasını sağlamak.
  • Güncel problemlerini anlayıp, eski problemlerine yeni çözümler üretebilme duygusal gelişimini destekleme
  • Çocuk Terapistliği Eğitimine dahil olmuş ve eğitimini tamamlamış bireyler çocuk gelişimi konularına (büyüme, öğrenme, değişme, ilişki kurma, etkileşim ve patoloji gelişimi gibi alanlara vakıf olmaları amaçlanır
  • Çocuklara tanı konulması, tedavileri, davranış ve oyun yoluyla anlattıklarının gözlemlenmesi konusunda uzmanlaşması hedeflenir.

Çocuğun hangi yaş döneminde dünyayı nasıl görüp nasıl algıladığı, yetişkinlerden neler beklediği, nasıl bir düşünme sistemine sahip oldukları bilmek çocukla ilgilenen herkesin görevidir. Hem bilimsel verilerle hem de pratikteki zevkli uygulamalarla çocuk konusuna ilgi duyan herkesi çocuğun dünyasına yolculuğa çağırmaktadır. Bu eğitimle çocuğu daha yakıdan tanımış olacak, onun hangi gelişim dönemlerinde neye ihtiyacı olduğunu bileceksiniz. 

Çocuklar, içinde bulundukları toplum ve ailelerin yetiştirme metotlarına bağlı olarak birbirlerinden farklıdır. Kimi zamanlar çocuğun neden davranış ve tutum değişikliklerine gittiğini anlamak güçtür. Aileler çocuklarına çok yakın oldukları için onların davranışlarındaki farklılıkları her zaman fark edemezler. Bu çocuklar ve aileleri arasında stres yaratabilmekte çocukla ebeveyn iletişimini olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek adına ebeveynler çocuk terapistine ihtiyaç duyarlar.

Çocuk Terapistliği Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 549 599 51 49  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifika Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir