fbpx

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Uzmanlık Sertifikası

hasta ve yaşlı bakım eğitimi

Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri, genel itibari ile gelişmiş ülkeler de ( Amerika, Almanya, Hollanda gibi ) ön plana çıksa da, artık gelişmekte olan ülkelerde de dikkat edilmekte ve bu alan da projeler geliştirilmektedir. Ancak, gelişmekte olan ülkeler de ki en büyük dezavantaj, bu alanda yasa ve sistemsel olarak alt yapı henüz oturmaması ile birlikte yeterli deneyime ve eğitime sahip nitelikli iş gücü eksikliğidir.

Bu yüzden nitelikli Hasta ve Yaşlı Bakım Elamanı yetiştirmek adına için son 5 yıl içerisinde üniversiteler de ön lisans programları ve yine üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri eğitimlerine dahil etmiştir. Buna rağmen hala çok ciddi bir iş gücü talebi olmaktadır. Türkiye genelin de kamu bakım merkezleri hariç, yaklaşık 5,000 üzerinden hasta ve yaşlı bakım evleri bulunmaktadır. Hatta yine Türkiye genelinde Belediye bünyesinde memur olarak çalıştırılmak üzere hasta ve yaşlı bakım teknik elemanları alınmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Teknik Elemanları genel itibari ile sadece hastanın temizliği olarak görünmekte olup, gerçekte onların sosyal arkadaşı, hemşiresi ve bir nevi yaşam koçluğu görevi üstlenmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman bile işin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu görmek mümkün olacaktır. ileride bizlerin bir gün yaşlanacağını unutmamamız gerekiyor.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifika Programında, sizlere üniversite onaylı sertifika verilecektir. bu sertifikayı alırken, bu mesleğin inceliklerini, mesleki zorunlulukları ve bir kurumda nasıl başarılı olabileceğinize dair önemli bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız. Bu eğitimin sonunda gerçekten kendinizi hazır hissedecek ve bu zamana kadar eğitim verdiğimiz 100 lerce kişinin tecrübesine sahip olacaksınız. 

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 535 476 37 12 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, yada aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Sertifikası

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir