fbpx

Milli Eğitim Bakanı’ndan talebelere sömestir tatili müjdesi!

sömestir tatili müjdesi

sömestir tatili müjdesi

# sömestir tatili müjdesi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Tatillere girerken Bakanlık olarak izah gönderiyoruz. Öğretmenlere diyoruz ki, ‘Lütfen talebelerinize ödev vermeyin.’ Hiçbir talebeye biz ödev verilmesini istemiyoruz” diye konuştu.

Yılmaz, Kanal 7 televizyonunda yayımlanan programda, 19 Ocak Cuma günü başlayacak yarıyıl tatili öncesinde talebe ve öğretmenlere tavsiyelerde bulundu ve eğitim sistemindeki gelişmelere ait bilgi verdi. Karnelerin öğrencilerin başarısını değil, verilenden ne kadarının kağıda dökülebildiğini veya dille dile getirilebildiğini gösterdiğini belirten Yılmaz, her öğrencinin başarılı olduğunu söyledi. Yılmaz, öğrencilere tatilde dinlenmelerini önererek, “Her vakit tatillere girerken Bakanlık olarak açıklama gönderiyoruz. Öğretmenlere diyoruz ki, ‘Lütfen öğrencilerinize ödev vermeyin.’ Hiçbir öğrenciye biz ödev verilmesini istemiyoruz.” ifadesini kullandı.

SÖMESTR TATİLİNİN HEMEN PEŞİNDEN İKİNCİ DÖNEM NE VAKİT BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre talebeler, 19 Ocak 2018 tarihinde çalacak son ders zili ile sömestr tatiline çıkacaklar. İmtihan stresinden uzaklaşmak ve ikinci döneme iyi hazırlanabilmek için dinlenecek olan talebeler, 15 günlük tatilin hemen peşinden 5 Şubat 2018 tarihinde 2017-2018 eğitim öğretim senesi ikinci dönemine başlayacak ve yeni bir maratona yelken açılacak.

 

# sömestir tatili müjdesi

Kaynak: Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir