fbpx

Oyun Terapisi Eğitimi ve Sertifikası Programı

Oyun Terapisi Eğitimi ve Sertifikası Programını Tanıtmadan Önce psikoterapi nedir onu anlatalım. Psikoterapi tekniklerinin her biri ruh sağlığının tedavisinde farklı amaçlarla kullanılır. Oyun terapisi de bunlardan biridir. Oyun terapisi ile çocuk bir oyunun içindeymiş gibi hisseder. Ancak terapist için seans çocuğu oyun içinde gözlemleyeceği yere dönüşür. Oyun terapisi eğitimi ile çocuğun seans boyunca kendini ifade etmesi amaçlanır. Oyunun içindeymiş gibi düşünen çocuk kendini rahat hisseder ve farkında olmadan oyuna yaşadıklarını yansıtır.

Oyun terapisi eğitimi alarak oyunu aracı yöntem olarak kullanabilirsiniz. Böylece terapilerde ulaşamadığınız çocuklara yardım edebilmeniz de kolaylaşır. Çevresinde, okulda ve ailesinde olumsuz şartlara, muamelelere maruz kalan çocuklar tedavi edilebilir. Oyun terapisi, çocuğu tedavi etmek dışında doğru ve yanlış kavramlarının öğretilmesi için de kullanılır.

 

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Oyun Terapisi Eğitimi ve Sertifikası Programı, akıl ve ruh sağlığı uzmanlarına başarı sağlayan kurstur. Pedagoglar ve çalışma alanı çocuklar olan ruh sağlığı uzmanlarınca oyun terapisi eğitimi sertifika programı alınmalıdır. Pedagog, aile danışmanı ve psikologlar ne kadar çok psikoterapi yöntemi kullanırsa vakalarda başarı oranı artar. Bununla birlikte danışanlarında da artış olur.

Oyun terapisi eğitimi sertifika programı Koç Eğitim Sertifika’dan online alınabilir. Mesleğinizi bırakmadan ve izin almadan eğitim alma şansınız vardır. Online en iyi oyun terapisi eğitimi alıp sertifika ile terapi uygulayabilirsiniz.  

 

En İyi Oyun Terapisi Eğitimi

En iyi oyun terapisi eğitimi almak çocukta görülen çoğu psikolojik problemde kullanılır. En iyi oyun terapisi eğitimi ile her tür vakada çözüm bulmanız kolaydır. Çocukla iletişim ve ilk görüşme teknikleri akademik düzeydedir. Yapılan araştırmalar sonucu eğitim içeriği hazırlandığından etkisi çok daha büyüktür.

En iyi oyun terapisi eğitimi veren yer arıyorsanız Koç Eğitim Sertifika doğru adrestir. Süpervizyon, uygulama ve teori eğitimleri akademik şekilde hazırlanmıştır. En büyük avantajı ise oyun terapisi eğitimi MEB onaylı olmasıdır.

 

Oyun Terapisi Eğitimi MEB Onaylı

Oyun terapisi eğitimi MEB onaylı sertifika programlarındansa başarınızın önünde hiçbir engel yoktur. Oyun terapisi eğitimi MEB onaylı kurslar belli kalite standartlarındadır. TSE kalite standartları oyun terapisi eğitimi MEB onaylı kurslarda vardır. 

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak için : Oyun terapisi eğitimi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir