Zonguldak Spor Psikolojisi ve Eğzersizi Uygulama Eğitimi

Zonguldak Spor Psikolojisi ve Eğzersizi Uygulama Eğitimi

Zonguldak Spor Psikolojisi ve Eğzersizi Uygulama Eğitimi Dünya çapında oldukça büyük gelişmeler kat etmesine ragmen ükemizde yeni yeni tanınmaya başlayan mesleki bir alandır. Bireylere alanı tanıtmak ve alandaki fiziksel ve zihinsel etkinlik uygulamaları hakkında beceri kazandırarak sporculara yüksek seviyede performans sergilemeleri için psikolojik becerilerini nasıl geliştirebileceklerine dair çeşitli yöntem ve metotların öğretilmesi amaçlanır.

Sporcuların davranış ve düşüncelerini neden – sonuç ilkelerine bağlı kalarak tüm ayrıntılarıyla inceleyen ve bir takım zihinsel tekniklerle (Motivasyon, konsantrasyon ve dikkat, zihinde canlandırma, stresle mücadele ve gevşeme, hedef koyma, olumlu düşünme ve konuşma, performans rutinleri, öfke kontrolü, özgüven, komünikasyon, sakatlıkla mücadele, takım ve kişisel misyon belirleme) sporcuların ve antrenörlerin performansını arttırmaya çalışan bilim dalıdır.

Spor insanların kişisel gelişmine basamak koymakta ve onların sosyal toplum içinde sorumluluk ve işbirliği gibi özeliklerini geliştirmesini aynı zamanda daha fazla etkileşim kurmasını sağlamaktadır.

Sporcuların yaptıkları spor dalları ile yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkan davranışların ve düşüncelerin nedenlerini ve sonuçlarını inceleyen bilim dalına spor psikoloji denir. Spor psikolojisi sayesinde bir çok zihinsel tekniklerin sporcu ve antrenörlerde performans arttırması için yapılan çalışmaların tümü olarak da tarif edilebilir.

Zonguldak Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası Programının Faydaları

 • Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler
 • Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımları öğrenecekler.
 • Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler.
 • Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen, kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.
 • Bu eğitimle öğrendikleri teknikleri hem günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler hemde spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.
 • Eğitimin sonunda sahip olacağınız sertifika ile hem cv’ niz güçlenecek hem de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlara zorunlu kıldığı eğitimi tamamlamış olacaklar.

Zonguldak Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Psikoloji mezunları ve öğrencileri,
 • Tıp Fakültesi mezunları ve öğrencileri,
 • Spor bilimleri fakülteleri mezunları ve öğrencileri,
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri,
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları mezunları ve öğrencileri
 • Aktif Profesyonel Sporcular veya en az 5 Yıl Profesyonel spor geçmişi olanlar
 • Profesyonel Spor Kulüplerin Sağlık Çalışanları (Doktor, Fizyoterapist, Diyetisyen ve Psikolojik Performans Danışmanları) Zonguldak Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası programına katılabilir. Ayrıca Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olanlar Egzersiz ve Spor Psikoloğu olabilirler.

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Sözleşmeli Antrenör Alımı İçin Tıklayınız..

Spor Psikolojisi alanındaki eğitim açığını gidermek, spor psikolojisi uygulamaları ile ilgili beceriler kazandırmak, güncel bilimsel araştırmalar ışığında zihinsel antrenman uygulamaları ve spor psikolojisinin genel ilkeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Uygulamalı Spor Psikolojisi Sertifika Programı düzenlenmiştir. 

Dünyada hızla gelişen Spor Psikoloji bilimini Türkiye’de tanıtmak ve farkındalık kazandırmak, Psikolojik desteğin önemini kavratarak ve Türk Sporuna fayda sağlamak amacıyla hazırlanan Spor Psikolojisi ve Egzersiz Uygulama Eğitimine katılan kursiyerlere devlet üniversitesi onaylı sertifika verilecektir.

Zonguldak Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası Spor Psikolojisi; Sporcuların yaptıkları spor dalları ile yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkan davranışların ve düşüncelerin nedenlerini ve sonuçlarını inceleyen bilim dalıdır. Spor psikolojisi, bir çok zihinsel tekniklerin sporcu ve antrenörlerde performans arttırması için yapılan çalışmaların tümü olarak da tarif edilebilir. Egzersiz ve spor arasındaki ilişkinin sporcuların psikolojik gelişimine ve sağlığına olan etkilerini bilimsel verilere dayanarak araştırır.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Zonguldak Spor Psikolojisi ve Eğzersizi Uygulama Eğitimi Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 549 599 51 49 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Spor Psikolojisi ve Uygulamalı Egzersiz Sertifikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir