Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitiminin Önemi

Dil ve konuşma bozuklukları erken tanı ile, dil ve konuşma terapisi ile ilerlemesi yavaşlatılarak durdurulabilir.

Erken tanı için bebeğin dil gelişimi yakından takip edilmelidir. 0-2 yaş arası bebekler sesler duyup tepki verebilir. Basit komutlar için sesli ve davranışsal tepki verebilmektedir. 3 yaş itibariyle kelime dağarcığı ve ifadeleri dil yardımıyla konuşarak ve kelime seçimleriyle yapabilmektedir. Bu yaşlarda çocuğun ifade zorlukları ve telaffuzundaki sorunlar yakından gözlenebilir.

Dil ve konuşma terapisinin çözdüğü bir diğer sorun ise kekemeliktir.Kekemeliğin psikolojik bir rahatsızlık olduğu yakın zamana kadar söylense de kişinin kendi tutumunun psikolojisine olumsuz etkiler yansıttığı da bilinerek birbirine yakından bağlı bir durum olduğu belirtilebilir. Bu sebeple dil ve konuşma terapisi eğitimi almanın yanı sıra psikolojik destek de fayda sağlamaktadır.

Sağlık alanında hem kekeme rahatsızlığı olan kişiler hem de dağarcığını zayıflatan bireyler için psikolojik gelişim çok önem arz etmektedir.

Siz de eğitimden faydalanmak için +90 549 599 51 49 numaradan bizlere ulaşabilir yada aşağıda yer linke tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir