fbpx

En İyi Beslenme Koçluğu Sertifikası

Beslenme Eğitimi neden önemlidir? Çünkü Düzensiz ve kontrolsüz beslenmelerin hızla arttığı zamanlardayız. Bunun için kişilerin başvurduğu beslenme koçlarına ihtiyaç günden güne artmaktadır. Bu alandaki yoğun talep beraberinde iyi bir eğitim ve bu işi yapabilmesi için geçerli bir sertifika gerekmektedir. Beslenme koçluğu eğitimi sertifikası alan kişiler bu alanda gerekli olan bilgiye sahip olacaklardır. Beslenme Danışmanlığı Sertifikası Eğitimini alan kişiler eğitim sonunda eğitimi başarı ile bitirdiklerine dair sertifika sahibi olurlar. İstihdam alanlarının geniş olduğu
mesleklerden biri haline gelen beslenme koçluğu size eğitimin sonunda alacağınız sertifika ile birçok alanda beslenme koçluğu yapmanızı sağlayacaktır. Eğitimini tamamlayan bireyler her zaman alanında kendilerini geliştirerek ilerlemelidir. Bilgi birikimini taze tutmalı ve danışanları için yeni yollar bulmada cesaretli olmalıdır. 
Beslenme uzmanlığı eğitimini tamamlayıp koçluk yapmaya başlayan kişiler kendilerine danışanların birebir koçluğunu yapabilir ya da belli bir kuruma bağlı olup koçluk mesleğini sürdürebilir. Eğitim sonunda beslenme koçu olan bireyler kendisine danışanların sağlıklı ve dengeli beslenmeleri konusunda yardımcı olurlar onlara uygun programlar oluştururlar. Koçları, kişilerin beslenmeleri konusunda söz sahibidirler, sağlıklı bir vücuda ulaşmak isteyenler koçlarının uygulamış oldukları programa uymalı ve onların çizdikleri çizgi doğrultusunda gitmelidir.

Beslenme koçluğu sertifikası eğitimi sonunda kişilerin günlük enerji ihtiyacını doğru hesaplaması, çeşitli durumlara göre toplam enerji ihtiyacını hesaplaması, sağlıklı yaşamı besinlerle desteklemenin önemini kavraması, sağlıklı yaşamı besinlerle destekleyerek günlük öğün planlaması doğrultusunda günlük mönü planı yapması özel beslenme uygulaması gerektiren durumlar da yeterli ve dengeli beslenmenin, beslenme ilkeleri doğrultusunda planlamanın önemini öğrenir ve bilgilerini eğitim sonunda mesleki hayatında uygulamaya başlar. Beslenme koçluğu sertifikası eğitim programı bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte
ve sistematik olarak hazırlanmıştır. Beslenme Danışmanlığı Sertifikası Eğitim programının içerdiği ders başlıkları aşağıdaki gibidir.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Eğitimi İçeriği;

  • Beslenme İlkeleri Nedir
  • Enerji İhtiyacı Nasıl Sağlanır
  • Enerji Hesaplamaları Nasıl Yapılır
  • Sağlıklı Yaşam ve Besinler
  • Öğün Planlama
  • Metabolizma
  • Beslenme Sorunları
  • Mönü Planlama

    Sizlerde Online Beslenme Koçluğu Eğitimi Programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilir ve bu alanda sertifika sahibi olarak iyi bir beslenme koçluğu yapabilirsiniz.

Online Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara+90 535 476 37 12  yada 

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir