fbpx

Öğrenci Koçlarının Öğrencilere Katkıları Nelerdir?

Öğrenci koçları öğrencinin kendisi ile ilgili farkındalığını arttırarak öğrenim süreçlerinde eğitsel manada destek sağlayan bir hizmettir. Öğrenci koçları öğrencinin hedeflere ulaşması için onu destekler ve bunun için onun öğrenme motivasyonunu yükseltir. Aileler çocuklarının iyi bir meslek sahibi olmaları için büyük bir çaba sarf ederler; en iyi okullara, en iyi etüt merkezlerine hatta çocukları için en iyi öğretmen araştırmalarına bile girerler ama çocuğunun potansiyelini bilmeden onlardan hep daha fazlasını isterler. Çocuklarının isteklerini ya da onların düşüncelerini kabul etmezler. Aileler çocukları için iyi şeylerin olmasını istiyorlarsa onları bu alanla ilgili eğitim almış işini bilen koçlara bırakmaları gerekmektedir.

Öğrenci koçları her zaman öğrencinin isteklerini ön planda tutacak programlar hazırlarlar. Öncelikle öğrencinin ne istediğini anlar hedefini belirletir ve uygulamaya başlatır. Öğrenci koçları için en önemli şey öğrencinin istekleridir çünkü hiç kimse sevmediği bir alanı okumak ya da sevmediği bir işi yapmak istemez ne kadar geleceği parlak olan bir meslekte olsa kişiler yapmaktan zevk alacağı meslekleri seçmelidir ki topluma daha yararlı bireyler olabilsinler. Öğrenci Koçluğu Sertifikası Eğitimini alan Öğrenci koçları sadece öğrenci ile ilgilenmez ailelerin bu aşamada çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgi verirler. Her zaman öğrencinin hangi aşamada olduğunu öğrencinin ve ailenin bilmesini sağlar onlara da arada direktifler verirler. Öğrenci Koçluğu Sertifikası ile Öğrenci koçları öğrencilere sadece dersleri için değil normal yaşantılarında da destek olurlar onlara iyi bir koçluk görevi yaparak öğrencinin gelişimine katkı sağlarlar. Toplumda ki yaklaşımına ya da arkadaş çevrelerine yaklaşımların da nasıl olması gerektiği konusunda deneyimler kazandırır. Öğrenci koçu ile öğrenci arasında ki bağ çok farklıdır. Aralarında ne fazla bir disiplin ne de fazla bir göz ardı etme vardır, koç ve öğrenci arasında dengeli bir ilişki vardır. 

Sizlerde Online Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika programımıza katılarak mesleki yeterliklerinizi kazanıp bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Öğrenci Koçlarının Öğrencilere Katkıları

  • Öğrenciye iyi bir motivasyon kaynağıdır.
  • Öğrenciye hedefini belirtir ve o hedef doğrultusunda ilerlemesini sağlatır.
  • Öğrenci koçları için öğrencinin istekleri ön plandadır ve bunun için çalışırlar.
  • Öğrenciye iyi bir gelecek için zemin oluştururlar.

Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara+90 535 476 37 12  yada

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ve Eğitim Danışmanlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir