fbpx

Hikaye Ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası

Hikaye Ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası

Hikaye Ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası

Masallar ve hikayeler çocukların zihin dünyasını geliştirerek yaratıcılıklarını arttırır ve onlara bazı değerleri öğretir. Ebeveyn ve öğretmenlerin anlatamadığı bazı değerler hikaye ve masal anlatıcılığı ile çocuklara anlatılabilir. Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimi sertifika programı, eğitimcilerin ve ebeveynlerin daha iyi hikaye ve masal anlatması için verilen eğitimlerdendir. Ancak burada amaç daha iyi masal anlatmaktan ziyade çocukların gelişimini desteklemektir. Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimi sonunda alacağınız hikaye ve masal anlatıcılığı sertifikası ile bu alanda çalışabilmeniz mümkündür. Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitiminde oyunlarla, şarkılarla, jest ve mimiklerle hikaye ve masalların çocuklara daha iyi anlatılması sağlanır. Ses değişiklikleri eğitimini de kapsayan masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimi sonunda çalışacağınız kurumların sayısı da artar.

Koç Eğitim Sertifika tarafından hikaye masal anlatıcılığı eğitimi 100 saat olarak verilir. 100 saatlik eğitim sonunda hikaye ve masal anlatıcılığı sertifikası alırsınız. Bu sertifika üniversite onaylı olduğundan okul öncesi kurumlarda, anaokullarında, kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde çalışmanız için size avantaj sağlar. Bu alanda görev eğitim gören eğitmenler hikaye ve masal anlatıcılığı eğitici eğitimi sertifika programı ile kendileri ile birlikte çocukların hayal ve ruh dünyasını geliştirebilir.
Hikaye ve masal anlatıcılığı sertifika programı ile; beden dili, beden ve mekan ilişkisi, doğaçlama, canlandırma, anlatım biçimleri gibi konularda da ayrıca eğitim alırsınız.

Masal Anlatıcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Masal anlatıcılığı sertifikası ne işe yarar ki diye düşünmenize gerek yok. Masal anlatıcılığı sertifikası ile okul öncesi kurumlarda masal anlatıcısı olarak çalışabilirsiniz. Kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde masal anlatıcılığı yapabilirsiniz. Ebeveynler masal anlatıcılığı sertifikası kursuna kayıt yaptırarak çocuklarının hayal gücünün gelişmesine ve daha başarılı olmasına yardımcı olur. Masal anlatıcılığı, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma sevgisi aşılamak için iyi bir seçenektir. Masal anlatıcılığı sertifikası alacağınız kurumun verdiği eğitim de önemlidir. Anlaşmalı Üniversite onaylı masal anlatıcılığı sertifikası aldığınızda çalışacağınız kurum sayısı da artacaktır. Hikaye ve masal anlatıcılığı sertifikası ile özgeçmişinizde sahip olduğunuz belgeleri arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir