fbpx

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

objektif testler sertifika programi 736x414 1

Objektif testler, bilimselliği kanıtlanmış ve tanı konusunda yol gösterici olan testlerdendir. Objektif testler ile bireylerin yetenekleri konusunda bilgi sahibi olunması mümkündür. Objektif testler uygulayıcı eğitimi sertifika programı ile yetişkinlerde ve çocuklarda bir takım testleri yapabilmek kolaylaşır. Bu testlerin sonucuna göre objektif olarak öngörüde bulunabilmek de kolaylaşır.

Objektif testler uygulayıcı eğitimi sertifika programı kapsamında eğitim alıp farklı yaş grubundaki kişilere bu testi uygulayabilirsiniz. Objektif testler uygulayıcı eğitimi sertifika programı nereden alınır konusunda endişe etmenize gerek yok. Koç Eğitim Sertifika, uzaktan eğitim sayesinde dilediğiniz zaman eğitim alabilirsiniz. Size verilen şifreyle dilediğiniz zaman derslere katılım sağlayıp kurs programı sonunda mezun olursunuz. Sınav sonunda Anlaşmalı Üniversite onaylı objektif testler eğitimi sertifikası alıp bu alanda kariyerinizi ilerletmeniz de mümkündür.

Objektif Testler Eğitimini Kimler Alabilir?
Psikologlar psikolojik danışmanlar sosyologlar doktorlar okul öncesi öğretmenleri ve çocuk gelişimi öğretmenleri ana okulu öğretmenleri rehber öğretmenler aile danışmanları ve bazı sağlık çalışanları bu eğitimi alabilir.

Objektif testler uygulayıcı sertifikası ile psikologlar; algı değerlendirmesi, konuşma bozukluğu, motor kabiliyetleri değerlendirmesi, zeka tespiti, zeka testi gibi çok sayıda testi uygulayabilir. Bu testlerin her birini uygulamak için objektif testler eğitimi sertifika programına kayıt yaptırmanız gerekir.
Objektif Testler Nelerdir Ve Ne İşe Yarar?
Objektif testler nelerdir diye merak ediyorsanız;

  • Benton Görsel Bellek Testi
  • Gessel Testi
  • Bender Gestalt Testi
  • Cattell Zeka Testi
  • Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi
  • Porteus Labirent Testi
  • Good Enough Testi
  • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

objektif testler olup her bir testin belirlediği kriter ve uygulandığı yaş aralığı farklıdır. Dolayısı ile objektif değerlendirme testleri 5 yaşından 18 yaşına kadar uygulanabilir. Hatta bazı durumlarda yetişkinlere bile uygulanan testler vardır. Bu testlerin her biri bilimsel olup uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak sonuçların kısa sürede elde edilmesini sağlar. Objektif testler uygulayıcısı olarak özellikle danışmanlık merkezlerinde ve okullar ile hastanelerde çalışabilirsiniz. Bireysel olarak objektif testler uygulayıcısı danışmanlığıı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir