fbpx

Yaratıcı Drama Kursu Açmak İçin Gerekli Sertifika

yaratıcı drama eğitimi

Yaratıcı Drama Kursu Açmak İçin Gerekli Sertifika Nedir?

Yaratıcı drama kursu açmak için gerekli sertifika nedir? Yaratıcı drama kursu açabilmek için gerekli olan sertifika yaratıcı drama liderliği eğitimi sertifikasıdır. Peki yaratıcı drama liderliği eğitimi sertifikası nedir? Yaratıcı drama liderliği sertifika programıyla beraber kişiler her alanda yaratıcı kendini tanıyan çevresiyle iletişim kurabilen kendine yetebilen ifade gücü ve biçimleri artırılmış bireyler yetiştirme amacıyla verilen bir kurs programıdır. Dramanın çocukların ve yetişkinlerin iletişim sosyalleşme yaratıcı düşünce yapısını geliştirme konusundaki katkıları ifade edilmektedir. Özellikle çocuklar adına kurgu ve gerçeklik ayrımının anlaşılması becerisine katkı sağlaması anlatılmaktadır. Drama liderliği sadece sınıf adına değil evde aile ortamında da kullanılabileceği onlarca teknik öğretilen ve kendi ailesi de drama ile mutlu bir şekilde yaşamayı katkılarla beraber kişilere anlatılmaktadır.

 

Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir?

Üniversite onaylı yaratıcı drama sertifikası eğitim içeriklerini nelerdir? Yaratıcı drama liderliği eğitimi adına kişiler eğitim içeriklerini merak etmektedir çünkü bu eğitim içerikleriyle beraber kişiler bu alanda donanım sahibi olmaktadır. Peki yaratıcı drama liderliği eğitimi içeriklerine nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Doğaçlama çalışmaları duyulara yönelik çalışmalar tanıma ve tanışma etkinlikleri iletişim ve etkileşime etkinlikleri, ısınma uyum ve güven etkinlikleri, oyun ve yaratıcı drama ilişkisine yönelik çalışmalar, yaratıcı dramanın temel kavramlarına yönelik çalışmalar, ses ve nefes çalışmaları doğaçlama çalışmaları, müzik ve ritim çalışmaları, oyun ve yaratıcı drama ilişkisine yönelik çalışmalar, yaratıcı drama tekniklerine yönelik çalışmalar, farklı mekanlarda yaratıcı drama çalışmaları gibi eğitim içerikleri yaratıcı drama liderliği eğitimi içerikleri arasında yer almaktadır.

 

 

Kimler Yaratıcı Drama Sertifikası Alabilir?

Kimler yaratıcı drama sertifikası alabilir yaratıcı drama sertifikasını kimler alabilir sorusuyla beraber kimlerin yaratıcıdır ama kurslarına katılıp katılamayacağı hakkında kişiler bilgi edinmekte ve bu bilgiler doğrultusunda kendilerinin kursa katılıp katılmayacakları hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Peki kimler yaratıcı drama sertifikası alabilir bazılarını şu şekilde sıralayabilir: Tüm öğretmenler eğitmenlik yapanlara, aile danışmanları ilgi duyan tüm lisans mezunları, özel eğitimciler, sosyoloji mezunları, sosyoloji öğrencileri, sınıf öğretmenliği mezunları, sınıf öğretmenliği öğrencileri, okul öncesi öğretmenliği mezunları, okul öncesi öğrencileri, çocuk gelişimi mezunları, çocuk gelişimi öğrencileri, psikoloji mezunları, psikoloji öğrencileri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğrencileri, tıp mezunları, tıp öğrencileri ve ilgi duyan herkes yaratıcı drama sertifikası alabilme hakkına sahiptir ve bu sertifikayı alabilmek adına da kurumlar üzerinden eğitim almaları gerekmektedir.

 

Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası Programına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir