fbpx

Online Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik Kodlama Sertifikası programı

Online Robotik Kodlama Eğitimi Eğitim İçerikleri Nelerdir?

Online robotik kodlama eğitimi eğitim içerikleri nelerdir robotik kodlama eğitimi adına online robotik kodlama eğitimi eğitim içerikleri nelerdir sorusu sorulduğu takdirde kişiler robotik kodlama eğitimiyle beraber hangi eğitim içeriklerini göreceklerini ve hangi eğitim içerikleri üzerinden bilgi ve donanım sahibi olacaklarını öğrenmektedirler. Peki robotik kodlama eğitim içerikleri nelerdir bazılarına şu şekilde sıralayalım: Algoritmalar kodlama nasıl öğrenilir, kodlama dili öğrenme fonksiyonları, karar yapıları döngü yapılır, robotik kodlama eğitimine giriş, arduino çeşitleri, Arduino tinkercad düğme, Arduino tinkercad düğme kararma, Arduino tinkercad düğme, deneysel Arduino tinkercad düğme yanıp söndü, Arduino tinkercad düğme servo, Arduino tinkercad düğme melodisi, Arduino tinkercad düğme ton perde izleyicisi gibi eğitim içerikleri robotik kodlama eğitimi içerikleri arasında yer almak.

 

 

Robotik Kodlama Sertifikasını Nerede Kullanabilirim?

Robotik kodlama sertifikasını nerede kullanabilirim robotik kodlama eğitimi ile beraber almış olduğunuz vakit kodlama sertifikasını kullanabilmek adına oldukça kapsamlı bir alana sahip olabilirsiniz. Eğer mesleki yeterliliğini sağladığınız takdirde nerelerde çalışabilirsiniz şu şekilde sıralayabiliriz: Akademisyen iseniz yeni araştırma alanları sağlayan çağdaş bir uygulamanın kapılarını aralayabilirsiniz, girişimci iseniz yeni bir robotik atölye açabilirsiniz, robotik takım koçu iseniz takımınızı dünya çapındaki FLL ve WRO turnuvalarına hazırlayabilirsiniz, öğretmen iseniz özel kolejlerde veya devlet okullarında okul sonrası eğitim kurumları içerisinde çalışabilirsiniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nda kurs ve egzersiz açabilirsiniz, Halk Eğitim merkezlerinde kurs açabilirsiniz, etüt merkezlerinde satranç merkezlerinde zeka ve oyunlarına ek olarak ders verebilirsiniz gibi alanlar içerisinde kendinizi yer bulabilirsiniz.

 

Robotik Kodlama Sertifikasının Yararları Nelerdir?

Robotik kodlama sertifikasının yararları nelerdir robotik kodlama sertifikası sahibi olmak adına robotik kodlama eğitimi aldığınız takdirde bazı faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan bazılarını sıralayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz: Kodlama eğitimleri çocuklara birçok alan içerisinde önemli beceriler kazandırmaktadır. Bunları matematik alanı, problem çözme becerisi, takım çalışması yapma yetkisi, proje bağımsızlığı, düşünme becerisi gibi becerilerde bu eğitimle beraber daha dik ve daha tasarım odaklı düşünme yeteneği gelişebilmektedir. Geleceğin meslekleri incelendiği takdirde %60’ı bilgisayarlar ilişkili olduğu görülmektedir. Dil öğrenme zihinsel becerileri geliştirilmektedir kod yazmak aynı zamanda günümüz içerisinde her alanda bulunmaktadır ve günümüz içerisinde en çok kazanan meslekler arasında bulunmaktadır. Yani robotik kodlama sertifikası ve eğitimi oldukça bu faydalı ve yararlı bir eğitim programı türüdür.

 

Robotik Kodlama Sertifika Programına Katılmak İçin TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir