fbpx

Online Akıl Zeka Oyunları Eğitimi

Akıl ve Zeka Oyunları eğitiminin amacı nedir

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Neden Alınmalı?

Online Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi neden alınmalı? Online Akıl ve zeka oyunları eğitimi ne olduğunu açıklayarak başlarsak daha etkili olması mümkündür. Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği kursu çocukların zeka gelişimine katkıda bulunacak bireyler yetişmesi amacına hizmet eden bir kurs programıdır. Zeka oyunları eğitim ve akıl oyunları eğitimiyle beraber çocuklar için çok eğlenceli olan oyunu bir öğrenme metodu haline getirebilirler. Zeka oyunları kursu ve akıl oyunları kursuna katılarak kişiler zeka oyunları sertifikası ve akıl oyunları sertifikası alabilmeleri mümkündür. Akıl ve zeka oyunları sertifikası ile beraber Milli Eğitim Bakanlığı’nda, Halk Eğitim ve özel kurumlar içerisinde zeka oyunları eğitmenliği yaparak çocukların zeka gelişimi konusunda katkıda bulunabilirler.  Peki akıl ve zeka oyunları eğitimi neden alınmalı akıl ve zeka oyunları eğitimiyle beraber kişiler bazı faydalar edinmektedir. Bu faydaların bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: Öğrencilerin eğitimsel ihtiyaçlarını karşılama konusunda yeterlilik kazanırlar okullarında zeka oyunları kulübü kurabilecek yeterliliği ulaşılan zeka oyunlarının farklı gelişim alanlarına yönelik kullanımı konusunda farkındalık kazanırlar gibi faydalar akıl ve zeka oyunları eğitimiyle beraber kişilere sunulmaktadır.

 

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminde Hangi Oyunlar Var?

Akıl ve zeka oyunları eğitiminde hangi oyunlar var akıl ve zeka oyunları eğitimi içerisindeki kişilere bazı oyunlar öğretilmektedir. Bu oyunlarla beraber kişiler akıl ve zeka oyunları için gerekli oyunların hepsini öğrenmiş olmaktadır. Peki bu oyunlar nelerdir bazılarına şu şekilde sıralayalım: Set, çit, diksit, çadır, q-bits, jenga, patika, çarpma, dizios, futoşiki, pamela, hedef 4, su doku, kendoku, mangala, quaridor, t tangram, katamino, equilibro, camuflage, road block, amiral battı, soma küpü, apartmanlar, ilişkilendirme, sihirli piramit, hanoi kuleleri, sihirli piramit, abc kadar kolay, anti virüs, domino yerleştirme, görsel dikkat gibi oyunlar akıl ve zeka oyunları eğitimi içerisinde kişilere öğretilmektedir.

 

Akıl ve Zeka Oyunların Eğitimi Nereden Alınır?

Akıl ve zeka oyunları eğitimi nereden alınır akıl ve zeka oyunları eğitimi eğitim kurumları içerisinden alınmaktadır. Bu eğitimler içerisinde kendinize uygun kurumu bularak kendinize ait en ideal ve en uygun kurumlar içerisinden eğitim alabilirsiniz. Üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış bir eğitim programı dahilinde eğitim veren kurumlar sizin adınıza oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Bu eğitim programları dahilinde eğitim alan kişiler bu alanda oldukça donanımlı ve birikimli bir birey olmaktadır.

 

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifika Programına Katılmak İçin TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir