fbpx

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği

Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan bu eğitimi dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir.

       Zeka oyunları eğitici eğitimini online yada örgün olarak alma imkanına sahipsiniz. 

      Başarıyla tamamladıktan sonra  160 saatlik “ akıl ve zeka oyunları sertifikasına “ sahip olabilirsiniz.

Akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi içeriğinde;

 • Akıl oyunları,
 • İşlem oyunları,
 • Strateji oyunları,
 • Su doku ve turevleri,
 • Karma oyunlar,
 •  Sözcük ve mantık oyunları,
 •  Mekanık oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.

Akıl ve zeka oyunları sertifikanızı aldıktan sonra;

          Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.

 •  İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
 •  6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç  Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
 •  Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.
 •  Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
 •  Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
 •  Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
 •  Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KURULUNCA KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13,09,2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR.

           Eğitimimiz; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyonhafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlar

Bu nedenle ilgili eğitimde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan eğitici yada  uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.

Eğitimleimizde ve uygulanmasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

 Akıl ve zeka oyunları eğitimi okullarda egzersiz olarak nasıl açılır?

          MEB’de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz. Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi.

             Müfredata böyle bir dersi koymak ya da materyalleri temin etmek, dersin amacına uygun işlenebilmesi için yeterli olmayacaktır. Derste kullanılabilecek onlarca materyalin hangi zaman dilimlerinde ne kadar süreyle hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanılacağı konusunda öğretmenlerin eğitilmesi zaruridir. KARİYER AKADEMİ ADANA ‘nın alanında uzman, sertifikasyon sahibi uzman Öğretmenleri kanalıyla düzenleyeceği SERTİFİKALI ” kursları alandaki ihtiyaca cevap verecektir. Sertifikalı bu eğitimlerin sonucunda öğretmenlerimiz bu konuda uzmanlaşacak ve öğrencilerin dersten en üst düzeyde istifade edebilmesi konusunda profesyonel çalışma yürütebilecektir.

          Dersin uzun vadede çocukların diğer derslerine de olumlu manada ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. İyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlenebildiği takdirde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz.

Zeka oyunları Eğitici Eğitimi örnek eğitim dışı egzersiz planı için tıklayınız.

 

Meb’de Sertifika İle Egzersiz Açılabilir mi?

,

          Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca açılan sertifika programlarına katılan Zeka oyunları eğitici eğitimi (Üniversite Onaylı Sertifika Veriyoruz), yada ulusal veya uluslar arası spor müsabakalarında sporcu, hakem, antrenör olarak katıldıklarını belgeleyen diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir. Tarafımızdan verilen Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifika ile egzersiz açabilirsiniz.

       Zeka oyunları eğitici eğitimi ile,  Eğitmenliği ve Yaratıcı Drama Eğitimi ile ilgili başvurunuzu yapın, kursu nasıl açacağınız ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Egzersiz: Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için yapılan eğitim faaliyetlerinin tamamına denir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası” için yorum yapan ilk kişi siz olun

M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası

VAR

VAR

VAR

ÜNİVERSİTE ONAYLI

ÖMÜR BOYU

ÖMÜR BOYU ERİŞİM