fbpx

Nefes Terapisi Eğitimi Neden Alınmalı?

en iyi nefes koçluğu eğitimi

Nefes Terapisi Nedir?

Nefes terapisi eğitimi adına nefes terapisi nedir? Sorusu sorulmaktadır. Peki nefes terapisi nedir? Nefes terapisi stres ve depresyonu engelleme adına, daha kaliteli uyku sağlama, sindirim sistemini düzeltme, normal beden işlevlerine destek verme gibi çeşitli hedefler adına uygulanabilen nefes egzersizleri bütününe verilen isimdir. Uygulanan bazı nefes egzersizleri kişilere hemen etki edebilir iken bazıları ise zaman geçtikçe ve devamlılığına bağlı olarak kişileri etkilerini belli etmektedir. Nefes egzersizleri, merkezi sinir sistemi üzerinde de yararlı bir etkisi bulunmaktadır. Kişinin kendini öfkeli hissettiği zamanlarda nefesi hızlı ve sığ olma noktası dahilin nedir bu kan dolaşımına gelen oksijeni de kısıtlı bir hale getirmektedir. Beyin bu durum içerisinde bedene bir risk olduğunu iletmekte ve bedene savaş veya kaç şeklinde reaksiyon göstermesi konusunda yitirmektedir. Nefes terapisi veya derin ritmik nefes alma süreci içerisinde kişiyi savaşma düşüncesinden çıkartıp parasempatik olarak adlandırılabilir. Sakinleştiren sinir sistemi devreye sokmaktadır. Kişi nasıl nefes alır ise öyle Yaşar ve hayatını da o yöne doğru yönlendirir.

 

nefes terapisi sertifikası nereden alınır

 

Kimler Nefes Terapisti Olabilir?

Peki kimden nefes terapisti olabilir? Öğretmenler, sağlık çalışanları, eğitmenler, sosyologlar, psikolojik danışmanlık ve rehberlik psikologlar nefes terapisti olabilmektedir. Yani nefes terapisi eğitimi alarak bu eğitimle kazandıkları sertifikayla beraber mesleki yeterliliğin yanı sıra belgelendi girdikleri takdirde nefes terapisi de olabilmektedirler.

 

nefes koçluğu eğitim programı

 

E devlet Onaylı Nefes Koçluğu Sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir?

E devlet onaylı nefes koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir? Nefes analizi, nefesin insan hayatında önemi, nefesin aşamaları nelerdir, nefes nedir, nefes yönetimi nasıl yapılır, nefes alma yöntemleri nelerdir, doğru nefes almanın faydaları, nefesin vücudumuza ve yaşamımıza etkileri nelerdir, yanlış nefes almanın zor zararları, solunum sistemi, solunum sistemi, aratan ise uygulamalı nefes analizi, nefes analizi, diyafram nefesi, diyafram ve kaburga arasındaki kasların gelişimi egzersizleri, sunucu nefesi, tonlama nefesi, nefes koçluğu eğitimi, şarkıcı nefesi, konuşmacı nefesi, sporda nefes kullanımı, iş hayatında nefes, iş ve motivasyon arttırıcı nefes, stres nefes tekniği, nefes koçunun özellikleri, uygulamalar ve nefes egzersizleri, nefes terapisi, eğitim içerikleri arasında yer almaktadır. Ve bunun yanı sıra nefes terapisi eğitim içerikleri de oldukça önemlidir. Çünkü bu eğitim içerikleriyle beraber kişiler bu alandaki mesleki yeterliliği sağlamakta ve donanım elde etmektedir.

Eğitime Başvurmak veya İncelemek İçin: https://kocegitimsertifika.com/egitim/nefes-terapisi-egitimi-sertifikasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.